Starožitné trezory a trezory do zdi

Starožitné trezory a trezory do zdi

Starožitné trezory

Starožitné trezory si mnoho lidí zvolí kvůli velmi zajímavému vzhledu. Kvalitní starožitné trezory jsou dnes velmi oblíbené a po dobře provedeném repasi, případně po výměně zámků za moderní s vyšším stupněm bezpečností mohou sloužit velmi dobře svému účelu a navíc se stát i velmi dekorativním prvkem interiéru. Restaurování starých trezorů je velmi náročná práce která nezahrnuje jen výměnu nebo repas zámků, náročné povrchové úpravy vícevrstvým lakováním, opravy trezorů po vykradení nebo pokusu o vykradení ale v neposlední řadě i úpravu vnitřního prostoru trezoru. Mezi nejznámější typy starých trezorů patří takzvané ,,popelky“. Tělo trezoru je umístěno v nádherně opracované dřevěné skříňky, velmi často precizně vyřezávané. Starožitné trezory jsou ideálním doplňkem stylového interiéru. Pokud se rozhodnete pro koupi repasovaného trezoru, nebo máte doma starý trezor který by jste si chtěli nechat zrepasovat, obracejte se na specializované firmy, nebo výrobce trezorů kteří tuto službu nabízejí a jsou schopni trezor uvést do stavu, kdy může další dlouhé roky plnit svou funkci.

Cena starožitných trezorů se obvykle pohybuje řádově v desítkách až stovkách tisíc korun. Ovlivňuje ji samozřejmě především stupeň bezpečnosti, zdobení a také stáří.

Trezory do zdi

K zabudování do zdi, jsou určeny speciální trezory, speciálně uzpůsobené k tomuto druhu ukotvení. Trezory do zdi jsou vyráběny s různými hloubkami, dle šířky zdiva pro který jsou určeny.

Zazdění trezoru do zdi je jedním z nejbezpečnějších ukotvení trezoru, které zabrání odcizení lehčích trezorů i s obsahem. Alternativou trezorů do zdi jsou trezory určené k zabudování do podlahy. Výrobci trezorů dnes nabízí širokou škálu těchto trezorů a to jak v menších provedeních, určených především jako domácí trezory, tak i objemově větších trezorů které využijí především firmy. Díky zazdění jsou trezory opravdu nedobytné ze stran a pokus o jejich vyjmutí ze zdi by byl velmi hlučný a pracný a v neposlední řadě také zdlouhavý, což opravdu hodně napomáhá jejich bezpečnosti. Trezory do zdi se vyrábí v provedení na zámek na klíč nebo zámek s číselnou kombinací ať už elektronický nebo mechanický. Pokud zvažujete nákup trezoru, jistě se zeptejte svého prodejce trezorů na nabídku trezorů k zazdění.

O webu

Na našich webových stránkách naleznete nejrůznější informace věnované trezorům. Dozvíte se o všech možných typech trezorů a sejfů. Přečtete si také, kde všude lze trezor umístit a nebo jaké jsou typy jejich zámků. Povíme Vám mimo jiné i kde se dají trezory sehnat, jaká je jejich cena a mnoho dalšího.